Електролабораторія
Електролабораторія
Для чого потрібні електровипробування
Нині одним з найважливіших завдань у багатьох галузях промисловості є безперебійна робота електроустаткування. При його використанні можуть виникати різні поломки і несправності, які можуть обернутися непередбаченими ситуаціями і багатомільйонним збитками. Тому необхідно контрольвати справність електроустаткування. Електровипробування і електровимірювання допоможуть контролювати стан електроустаткування і підтримувати його працездатність. Для цього і існують спеціалізовані електролабораторії.
Що таке електролабораторія
Електролабораторія - організація, яка надає послуги з проведення вимірів і випробувань електроустаткування. Основними завданнями элетролабораторії є пошук несправностей і видача рекомендацій по правильній експлуатації і ремонту.
Перелік послуг, що надаються нашою електролабораторії:
• Вимірювання опору ізоляції проводів
• Вимірювання опору заземлювача, металозв'язок заземленого обладнання
• Вимірювання петлі «фаза-нуль»
Вимірювання опору ізоляції:
Електричні провідники живлять електроенергією, споживачі мають ізольовані оболонки які повинні виконувати роль діелектрика, при експлуатації електрообладнання , а також під впливом несприятливих факторів, діелектричні характеристики ізоляторів втрачають свої властивості, в результаті це може призвести до аварійної ситуації. Наша електровимірювальна лабораторія виконає діагностику стану ізолюючих властивостей провідників, а у разі знаходження відхилень від норми, в документальній формі вкаже точну розташування несправності.
Виконуються вимірювання опору ізоляції методом вимірювання струму витоку, що проходить через ізоляцію при додаванні до неї напруги. Проводять вимірювання кожного проводу щодо решти проводів і до землі.
Вимірювання опору заземлення (заземлення):
Заземлюючі пристрої, які застосовують для заземлення електроустановок повинні відповідати всім нормативним документам. В електроустановках з глухозаземленою нейтральною напругою до 1 КВ захисне заземлення має виконувати свої функції: захист людей від ураження електричним струмом в разі аварійної ситуації, захист електроустаткування від перенапруги, електромагнітної сумісності комп'ютерних і мікропроцесорних систем.
Виконується вимірювання опору заземлення з контролю проходження струму через випробовуваний заземлювач і допоміжний заземлювач (струмовий електрод) підключається разом з випробуваним заземлювачем до джерела напруги. Для вимірювання падіння напруги на заземлювачі при проходженні через нього струму в зоні нульового потенціалу розташовують зонд (потенційний електрод). Якщо виміри проводилися за несприятливих умов погоди, щоб отримати реальні результати, виробляють множення виміряних значень на коефіцієнти поправок. Для заземлювачів, що знаходяться в промерзлому ґрунті або розташованих нижче глибини промерзання, введення поправочних коефіцієнтів не потрібно. Коли виміряний опір заземлювача не відповідає нормативним вимогам виробляють вимірювання питомого опору ґрунту.
Вимірювання опору петлі «фаза-нуль»:
Вимірювання проводять для перевірки відповідності апаратів захисного відключення з лінією живильної электропотрибители. Надійне відключення пошкодженої ділянки ланцюга забезпечується якщо відношення найменшого розрахункового струму КЗ до номінального струму плавкої вставки запобіжника чи автоматичного вимикача буде не менше значень, наведених у нормативних документах ПУЕ 1.7.1 Виконується завмер від автомата (запобіжника) до останньої точки живильної лінії. Результати вимірів заносяться в протоколи які пред'являються органам контролю.
Виконується вимірювання з визначення струму короткого замикання на корпус. Цей струм порівнюється з розрахунковим струмом спрацьовування захисту випробуваного ділянки ланцюга. Надійність відключення буде в нормі якщо струм аварійного режиму можливий у даній ділянці ланцюга перевищує струм спрацьовування захисту з достатньою кратністю.
Схема роботи електротехнічної лабораторії з замовником робіт:
1. виїзд спеціаліста на об'єкт замовника для отримання обсягів робіт за вимірюваннями
2. визначення устаткування, що підлягає електровимірювання
3. видача замовнику комерційного пропозиції і кошторису по роботах
4. укладення договору з замовником на електровимірювання
5. виробництво електровимірювань на об'єкті замовника
6. видача технічного звіту та протоколів електровимірювань